شرکت صنایع بسته بندی و قوطی سازی آمیتیس در سال 1398 در حومه استان یزد با نظارت دقیق پرسنل کارآزمونده و ماهر شرکت در کلیه مراحل پیش از چاپ، چاپ، تولید قوطی، تولید درب، کنترل کیفی و بسته بندی با شروعی قدرتمند و تلید طیف وسیع از قوطی های فلزی صنایع نفتی، مواد شیمیایی، آرایشی و بهداشتی و غذایی پا به عرصه صنایع بسته بندی با قیمت نازل و سرویس مطمئن کرده است نتیجه مهارت، تجربه پرسنل، دانش و تعهد کارشناسان و مدیران این شرکت دو ارائه محصولات ممتاز با قیمت رقابتی و در عین حال کیفیت مطلوب خدمت به مشتریان افتخار ماست که در کنار شما مشتری گرامی باشیم

مراحل قوطی سازی و چاپ فلز در شرکت بهین ظروف آمیتیس

در این مقدمه ضمن معرفی توانمندی های شرکت آمیتیس و خطوط تولید آن مشخصات فنی انواع ورق و لاک، پیش از چاپ و چاپ بررسی میشوند.ورق های مصرفی در قوطی سازی آمیتیس اغلب از منابع وارداتی و برخی از آن داخلی هستند، در حالی که لاک و مرکب مصرفی شهرام در این واحد تولیدی از منابع معتبر تامین میشود تا کیفیت خوبی را ایجاد کند. شناخت مشخصات فنی این مواد مصرفی و رعایت استاندارد ها و دستورالعمل های مربوطه در مرحله لاک زنی و چاپ و نیز پخت آن، میتواند به تولید بهتر و ضایعات کمتر بی انجامد.

پیش از چاپ

شامل دو مرحله آماده سازی ورق های مصرفی و لیتوگرافی می باشد تمامی پروسه لاک زنی با بهترین مواد اولیه خارجی و رعایت استانداردهای بین المللی و داخلی که مورد تأیید اداره بهداشت درمان و آموزش پزشکی و اداره استاندارد بوده، انجام می گیرد در مرحله اول داخل کارخانه با روش لاک زنی با هدف آماده سازی درون قوطی ها به طور معمول بالای پوشش داده می شود و بیرون آن با همین روش لاک اندود شده تاسطح ورقها برای چاپ آماده شود. چاپ حلب (تین پلیت) به روش افست انجام می گیرد.لاک نیز از جمله مسائلی است که در چاپ فلز به عنوان یکی از مهم ترین عوامل مطرح است، داخل قوطی که در تماس با محتوای آن قرار می گیرد باید با لایه ای از لاک پوشیده شود اگر حتی یک نقطه کوچک داخل قوطی بالاگ پوشیده نشود، قوطی زنگ زده و باعث خرابی محصول داخل می شود. پس از این مرحله ورق فلز باید در کوره قرار گیرد تا عملیات پخت به طور کامل انجام شود. لاک بعد از خروج از کوره به هیچ وجه از فلزجدا نمی شود. لیتوگرافی یا مرحله ای که طرح هاضمن بازدید و تطبیق ابعاد و اندازه ها از آن ٹینک تهیه میشود تا مقدمات چاپ فراهم گردد. در این روش از پلیت های آلومینیومی استفاده میشود.

چاپ

شرکت آمیتیس مهربا بکارگیری خطوط چاپ چندرنگ و خطوط لاک زنی قادر به چاپ طرح های مختلف بر روی ورق حلب است. ماشین آلات چاپ این شرکت با روش افست طرحهایا تصاویر ترام دار و تنپلانت را به صورت آفست با بهترین کیفیت انجام دهد. متین کن بر این باور است که چاپ می بایست توسط اساتید آشنا باهنر چاپ و رنگسانی نظاره شود، این مطلب مد نظر بوده و بر مبنای این باور بالاترین کیفیت را برای مشتریان خود تأمین می نماید.ماشین چاپ حلب نیز دارای ساختاری همانند ماشین های افست چاپ ورقی است، با این تفاوت که حرکت ورق فلزی به صورت مستقیم است و سیلندرها روی آن می چرخند و مانند کاغذ به دور سليندرها نمی چرخد. تفاوت دیگر چاپ فلزباچاپ کاغذ و مقوا حرارت دادن فلز ضمن عبور از کوره های مخصوص است متین کن با داشتن کوره پخت که دارای دو زون حرارتی می باشد، قابلیت کنترل درجه حرارت در زمانی طولانی را دارد. این دو عامل باعث بالارفتن کيفيت لاگ اندود کردن ورق های و وارنیش نهایی می شود.

کوتینگ و وارنیش

پس از مرحله چاپ ورق ها با پوشش وری اندود می شود که سختی سطح چاپ شده و به برد و در تریر عومل فیزیکی و خوردگی مقاومت بالاتری پیدا کند و مانع مخدوش شدن می شوند این امر موجب می شود ورق ها در مراحل بعد که شامل نوع خمکاری و کشش می شود محافظت شود.

قوطی سازی

شرکت آمیتیس برای ساخت قوطی در مجموع خود از دستگاه های تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک بهره می گیرد و تلفیقی از قوطی سازی مدرن و سنتی می باشد. مجموعه دارای ۲ خط تمام اتومات جهت ساخت قوطی های استوانه ای می باشد که خطوط باسرعت بالای خود توان تولید روزانه 100،000 عدد قوطی را داراست.لازم به ذکر است که خطوط نیمه اتوماتیک جهت ساخت قوطی های چهار گوش و سایز های خاص کاربرد دارد. این مجموعه دارای 1 خط نیمه اتوماتیک جهت ساخت سطل های تمام تخلیه فلزی واحط برای ساخت چلیک فلزی و ۳ خط دیگر برای ساخت مظروف های استوانه و چهار گوش استفاده میگردد.این شرکت ساخت تمامی قطعات دیگر من الجمله درب ها و دستگیره هاو پلمب های فلزی مورد نیاز خود را تامین میکند که برای این منظور از انواع پرسهای ضربه با تناژهای مختلف بهره می گیرد.